tekila

Alkol severlerin sevineceği bir haber. Yapılan bir araştırmaya göre tekila içmek bel ölçünüzü aşağılara çekebilir. Bunun yanında tekila kan şekerinizi düşürebilir ve bu sebeple de tip 2 diyabet hastaları için harika bir içecek olabilir.

Tekila’ nın Sırrı

Amerikan Kimya Derneği 2014 yılında diyet yapan kişilerde tekila’ nın ne derece güçlü olduğuna dair bir çalışma yayınladı. Sır içkinin elde edildiği bitkinin şekerlerinde. Bu şekerler tip  2 diyabet hastaları için son derece faydalı olan kandaki glukoz seviyelerini düşürebilirler. Bununla beraber bu şekerler kilo vermeye çalışan kişiler için de faydalıdır çünkü fazla kiloları atabilir.

type-2-diabetics

AKD’ deki araştırmacılar “Agavinler” olarakta bilinen ve “Agave Bitkisi” nden elde edilen bu şekerlerin doğal ve genel olarak herkes için güvenli olduğunu açıklıyorlar. Agavinler vücut tarafından sindirime uğramazlar ve bu yüzden de liflere benzetilebilirler. Ve eğer sindirime uğramayan bir besin tüketirseniz bu, onun midenizde uzun süre kalacağı ve sizi tok hissettireceği anlamına gelir. Şekerler sindirilmediğinden kan şekeriniz sabit veya kontrol edilebilir bir düzeyde kalır.

agave

Şeker Hastaları İçin Harika Haberler

Agavinler sadece glukoz seviyenizi uygun bir seviyede tutmakla kalmaz aynı zamanda glukagon benzeri peptid-1 seviyelerinizi de düşürür ki bu diyabet hastaları için faydalıdır. Aslında GBP-1 tabanlı pek çok tedavi vardır çünkü diyabet hastalarında işe yarar, bu sayede mide boşalmaları gecikir ve insülin duyarlılığı artar.

Araştırmacılardan Mercedes G. Lopez’ e göre Agavinler insülin seviyelerini arttırabilir. Sadece tekila içerek pahalı ilaçlara para harcamadan insülin seviyelerinizi arttırabilirsiniz. Bununla beraber eğer allerjiniz yoksa Agavinlerin yan etkileri de yoktur.

Şunu da aklınızdan çıkartmayın ki “Agavin Şurubu” ve “Agavinler” aynı bitkiden elde edilmelerine rağmen aynı değillerdir. Şurupta yapay olan yüksek fruktozlu mısır şurubu benzeri bir şeker bulunurken “Agavinler” de doğal şeker bulunmaktadır.

Elbette bütün bu yazdıklarım oturup günde 1 şişe tekila içilmeli anlamına gelmez ya da ne kadar çok tekila içerseniz o kadar yağ yakarsınız da demek değildir.

Kaynak/ Source: www.stethnews.com Çeviri/ Translate: Bora Demircioğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>