Hikayemizin kahramanı George Prior adında düzenli bir şekilde egzersiz yapan, ne yiyip içtiğine çok dikkat eden 50 yaşında bir adam. Fakat bir gün kahramanımız bir deney yaparak tüm dünyaya her gün kola içmenin vücuduna olan etkilerini göstermek istemiş. Tüm bu zaman boyunca da kilo ve kan şekeri seviyesini kontrol etmiş. 

Sadece 9 gün sonra kolanın yanında kolanın yanında ek olarak herhangi bir şey yiyip içmemesine rağmen 3.6 kg almış. Vücut Kitle Endeksi 15 günün ardından ikiye katlanmış ve 21. günde korkunç baş ağrıları çekmeye ve uyuyamamaya başlamış. Günlük olarak tükettiği 10 kutu kola organizmasının yarım kilo şekerle dolmasına sebep olmuş.

İşte 1 ayın sonundaki değerler:

1- 10.4 kg aldı.

weight-gain

2- Vücut Kitle Endeksi % 60 arttı.

bmi-for-men-and-women

3- Kan şekeri seviyesi hızlı bir biçimde arttı.

Diabetes_Sugar

4- Tansiyonu 129/ 77′ den 143/ 96′ ya yükseldi. Kardiyovasküler hastalık riskinin oluşmasına çok az kaldı.

low-blood-pressure-s3-blood-pressure-chart

Deneyi tamamladıktan sonra şekerli yiyecekler tüketmeye karşı aşırı bir istek duyuyordu ve kendini sürekli endişeli hissediyordu. Eğer kolanın zararlarını tam olarak kavrayamadıysanız eminim bu deney sizi ikna edecektir.

George Prior is 50 years old and leads a very healthy lifestyle. He eats regularly and works out. Also, he decided to conduct an experiment and show the effect on his body caused by his everyday consumption of Coca Cola to the world. All the time he was controlling his weight and blood sugar.

He gained 3, 6 kg after 9 days. He neither drank nor ate anything else besides Coca Cola. His BMI doubled up the fifteenth day! He had a terrible headache the 21st day and could not sleep. By drinking ten Coca Cola cans he filled his organism with half kilogram of sugar.

After a month these were the results:

1- He gained 10,4 kg
2- BMI grew up for 60 percent
3- The blood sugar level was drastically increased
4- The blood pressure increased from 129/77 to 143/96. He was very close to serious cardiovascular diseases.

After finishing the experiment, he felt anxiety and an unrestrained desire to eat something sweet. If you have not figured out how harmful Coca Cola is, these facts will surely convince you!

Kaynak/ Source: healthtipssource.com Çeviri/ Translate: Bora Demircioğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>