rapid-fat-melting

Sedanter bir yaşam şeklinin sonuçlarından biri de karın yağlarıdır. Fazla kilo kalp hastalıkları, kolon kanseri, diyabet gibi pek çok sağlık sorununun sebebidir ki kötü görüntüden bahsetmiyoruz bile.

Abur cubur tüketimi ve stres karın bölgesindeki yağlanmanın önde gelen destekleyicilerindendir.

Şimdi size yalnızca yağlarınız için değil, genel olarak sağlık durumunuz için son derece faydalı olan bir karışım vereceğim.  Bu karışım sayesinde beyinsel fonksiyonlarınız artacak ve görme/ işitme yetileriniz gelişecek.

Neler Gerekli?

- 4 yemek kaşığı bal

- 2 yemek kaşığı toz tarçın

- 3 limon

- 1 küçük parça zencefil

- 125 gr turp

Hazırlanması

Zencefil ve turbu bir blenderda karıştırın. Ardından karışıma çekirdeksiz kabuklu olarak limonu ekleyin ve beraber karıştırın. Ardından bal ve tarçını ekleyip parça kalmayana kadar karıştırmaya devam edin.

Nasıl Kullanacaksınız?

Bu karışımı günde 2 kez ve 3 hafta boyunca tüketin. (Tercihen yemeklerden önce) 3 hafta sonra 3 gün ara verin ve tekrar devam edin.

Bu etkili tarif yağları eritmenize ve göz alıcı görünmenize yardımcı olacak.

The consequence of carrying a sedentery lifestyle is gaining fat in the abdomen. What’s important is that excess weight has negative health consequences, such as heart failure, colon cancer, diabetes among many others. It also causes bad appearance.

Eating junk food and strees are some of the many factors that influence the accumulation of fat in the abdomen.

We will show you an effective home remedy that not only will help you loose weight quickly, but it also has many health benefits. It helps to have a good brain function, therefore, improves your memory and helps the welfare of your eyes and ears.

Ingredients:

  • 4 tablespoons of honey
  • 2 tablespoons cinnamon powder
  • 3 lemons
  • 1 small piece of ginger
  • 125 g of radishes

Preparation:

Mix ginger and radishes in a blender, the add lemons with peel without seeds and mix all the ingredients together. After that, add honey and cinnamon and blend until smooth.

How to use:

Use this remedy for 3 weeks, taking one tablespoon 2 times a day, preferably before each meal. After 3 weeks, rest for 3 days and repeat the treatment.

This effective remedy will help you eliminate belly fat for sure and you will look spectacular.

Kaynak/ Source: www.fhfn.org Çeviri/ Translate: Bora Demircioğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>