lcarnitine

 

"L- Karnitin vücutta lizin ve metionin amino asitlerinden sentezlenir. Bu çevirimde bu üründen ne şekilde faydalar görebileceğinizden bah-sedeceğim."

1- Yağ Kaybı

90days

Eğer yağsız bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bu ihtiyacınız olan amino asit. L- Karnitin, uzun zincirli yağ asitlerini(trigliseritler gibi) yanarak enerjiye çevrilebilmeleri için mitokondriye taşır. Karnitin bunun yanında yorgunluğu ve iştahı azaltır. Böylece diyet dönemlerinizde bir numaralı yardımcınızdır. Sadece sizi yağlanmaktan korumaz, aerobik kapasitenizi arttırarak daha fazla kalori yakmanızı da sağlar.

2- Kas Kütlesi

mass

Bunun yanında L- Karnitin zor kilo alanlar içinde kas kazanımı olarak mükemmel bir silahtır. L- Karnitin gücünüzü arttırarak daha ağır kilolar kaldırmanızı sağlar ve daha ağır kilolar da zaman içinde daha büyük kaslar anlamına gelir.

3- Kemik Kütlesi

depressionlinkedreducedbonemass

Yaşlanmayla beraber ortaya çıkan kemik kaybı pek çok yaşlı kişi ve menopoz sonrası kadın için endişe konusu. Elbette bu durum kırılgan kemiklere, osteoporoza, eklem iltihabına öncülük edebilecek sıkıntılı bir durum. Ancak bu konuda L- Karnitin alımı kemik kaybı işlemini yavaşlatması ve kemik içi yapıları destekleyerek yapısını sağlamlaştırması yoluyla bir avantaj sağlar.

4- Kalp Hastalıkları

PRinc_rm_arteriogram_of_healthy_heart

Karnitinin ilk kullanım alanı kalple ilgili durumlardı. Bazı araştırmalar göstermiştir ki bir kalp krizinden sonra L- Karnitin alımı bir başka krizin oluşma riskini düşürmektedir. Karnitin kalp hastası insanların tedavisinde halen kullanılmaktadır.

5- Böbrek Hastalıkları

kidneysYN_102191368-1_0

Karnitin böbrek tarafından doğal olarak üretilir ve eğer sizde böbrek rahatsızlığı teşhis edilirse böbreğin üretemediği bu karnitini dışarıdan almanız gerekir.

6- Erkeklerde Kısırlık

Male-Infertility-causes-and-Ayurvedic-Treatment

Düşük sperm sayısı olan ve çocuk sahibi olmak isteyen erkeklerde karnitin alımının sperm sayısı ve kalitesini arttırdığı tespit edilmiştir.

7- Emziren Kadınlar

breastfeeding-tandem

Doğal yoldan bebeklerini emziren kadınlar fazladan kalori yakarlar. Ancak bunun bir yan etkisi vardır. O da vücutta zamanla meydana gelen karnitin açığı. Bununla birlikte hamilelik süresince karnitin seviyeleri yeterli olsa dahi bu sürede karnitin alan anne adayları doğumdan sonra karnitin eksikliği çekmezler. Emzirme kaynaklı kilo kaybına bir de karnitin etkisi eklenince doğum sonrası kilolardan hızla kurtulmaları da cabası.

8- Tip 2 Diabet

Tip 2 diabet hastalığı olan kişiler de l- karnitin desteğinden fayda sağlayabilirler. Karnitin alımı glukoz yakımını arttırır.

9- Bağışıklık Sistemi

Serbest radikallerin vücudunuza vereceği zararı sağladığı antioksidan etkiyle en aza indirir. Bu da sizi soğuk algınlığından ve dönemsel allerjiilerden korumaya yardımcı olur.

10- Beyin Fonksiyonları

brain func

L- Karnitin strese ve yaşlanmaya bağlı olan beyin hasarlarına karşı sizi korur.

Kaynak: bodybuilding.com/ Çeviri: Bora Demircioğlu

 

ECDYSTERONE-natural-anabolic-BODYBUILDING-DIET-2

 

 

Beta Ekdisteron Nedir?

Beta Ekdisteron deri değiştiren böceklerde, bitkilerde ve bazı deniz hayvanlarında bulunan bir steroid bileşiğidir ve bu bileşik insanlarda atletik performansı arttırır. Moleküller arası iletişimde önemlidir ve anabolik etkisi vardır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini destekleme özelliğine de sahiptir.

Beta Ekdisteron hayvanlar aleminden gelse de kanıtlar insanlara iyi geldiği yönünde.

Yan Etkileri ve Faydaları Nelerdir?

Bu ürün hızla popüler hale gelmiştir çünkü testosteron hormonuna çok fazla benzemektedir ve bildiğimiz üzere testosteron kas yapımında çok önemli bir role sahiptir ki Beta Ekdisteronda bu amaçla kullanılmaktadır.

Ürünün bir başka ilginç özelliğiyse yağ kaybına destek olabilmesidir. Ayrıca araştırmalar kemik sağlığına da iyi geldiğini göstermektedir.

Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki yüksek yağ içeren diyet yapan kişilerde fazla yağ kazanımına engel olmaktadır. Bu sayede de obeziteyle savaşta önemli bir silah olabileceği düşünülmektedir.

Dozaj

En iyi sonucu almak için günlük olarak 300- 500 mg arasında kullanılmalıdır.

Kaynak: www.ncbi.nlm.nih.gov/ www.jstage.jst.go.jp Çeviri: Bora Demircioğluvitargo
Arkadaşlar Vitargoyla ilgili en kapsamlı analizleri yine kendi sitesinde bulduğumdan kaynağı aynen sizlerle paylaşmanın daha doğru olacağını düşündüm.

Vitargo, sporun profesyonelleri, hedeflerini büyütmek isteyen sporcular, her tür atlet ve olimpik sporcular için üretilmiş devrimsel nitelikte enerji kaynağıdır.

Vitargo, Glikoz, Waxy Maize, maltodekstrin, sukroz (şeker) içeren spor-karbonhidrat içeceklerinden daha etkilidir. Vitargo, anında kullanım için mideyi diğer türm karbonhidrat türlerinden daha hızlı geçerek enerji sağlar.

Spor salonunda, mutfakta, sahadaki emeğin düşük kaliteli karbonhidratlarla yok olmasına engel olmak isteniyorsa, fiziksel performans konusunda da kararlıysanız, seçeceğiniz enerji kaynağı konusunda da dikkatli olmalısınız…

Yarışın, müsabakanın ortasında tükenmemek için Vitargo , diğer karbonhidrat türlerine göre çok daha akıllıca bir seçim olacaktır.

Vitargo’nun başarısını reklamlarla değil, elde edilen sonuçlarla ortaya koyuyoruz. Sıradan spor-enerji içecekleri ile glikojen ihtiyacı giderilmek istendiğinde çoğunlukla karşılaşılan, dolu bir mide hissi, mide kramplarıdır. Üniversite araştırmaları gösteriyor ki, Vitargo, mideyi sıradan spor içeceklerine göre 2 kat daha hızlı geçmektedir. Bunun sonucunda, %68’e varan daha verimli glikojen depoları dolumu ve %23’e varan fiziksel-sportif performans artışına ulaşılabilmektedir.

Vitargo Düşük ozmolalite yapısına sahiptir. Bu da, su emilim kapasitesinin artışını sağlar. Sonuç olarak, kramp riski azalırken, enerjinin taşınması kolaylaşır.

OZMOLALİTE SONUÇLARI

Spor içeceği 5% Solüsyon 10% Solüsyon 15% Solüsyon
Vitargo ® CARBOLOADER 11 24 39
Maxim Original 48 100 165
Isostar ® Long Energy 89 181 306

Ozmolalite sonuçları, mOSM/KG su olarak verilmiştir. Söz konusu sonuçlara, ürünlerin distile su ile karıştırılmasıyla ulaşılmıştır.Bunun nedeni, musluk suyunun, sertlik derecesinin değişiklikler göstermesi nedeni ile 5-15 birim farklı sonuçlar ortaya çıkmasıdır. Tavsiye edilen karbonhidrat konsnatrasyonu, aktivite sırasında %5-8 aralığındadır.

Yukarıdaki ozmolalite sonuçlarından görüleceği gibi, %10 konsantrasyondaki Vitargo Carboloader, %5 konsantrasyondaki Maxim Original’in tam yarısı kadar ozmolaliteye sahiptir ! Vitargo ile, diğer karbonhidrat kaynaklarına göre 4 kat daha fazla enerji sağlanır. Vitargo, 4 kat daha yoğun ve konsantre olarak karıştırıldığında bile mideyi çıok yüksek hızda geçerek üstün sportif performans/nerji sağlamaya yardımcıdır. Vitargo’nun tüm dünyada sporcular tarafından öncelikle tercih edilmesinin nedeni sadece, yüksek miktarda enerji sağlamaya yardımcı olması ve klinik araştırmaları değil, aynı zamanda, glutensiz, sadece en üst kalitede amilopektin, glukoz polimeri üreten bir tesiste üstün saflıkta ve yasaklı maddelerden tamamaen uzakta üretilmesidir.

Kaynak: www.vitargo.com.tr
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>