Bu yazıdaki hiçbir ürün tarafımca önerilmez. Kullanıcılar doğabilecek zarardan kendileri sorumludur. 

Yeni başlayanlar için steroid döngüleri anlaşılması en zor olanlarından biridir. Bunun sebebi sadece bu döngülerin karmaşık olmaları değil daha çok bireylerin hormonları hakkında çok az bilgiye sahip olmalarıdır. Başlangıç steroid döngüleri sıklıkla elde edilebilecek verimden daha azını sağlarlar çünkü kullanan kişiler ne yaptıklarına dair tam bir bilgiye sahip değillerdir. Genelde kişiler endişe duyar ve rastgele aslında onda işe yaramayacak bir steroid seçerler. Bir başka genel problemse kullanım doz ve süresidir. Kullanıcı döngünün ne kadar sürmesi gerektiğini ve ne miktarda kullanacağını bilemediğinden dolayı aynaya baktıktan bir kaç hafta sonra da kendinde bir değişiklik göremez. Bu durum yeniler için oldukça moral bozucudur ve steroid forumlarında sıklıkla tartışılmaktadır. Steroid forumları pek çok kişinin deneyimlerini paylaştıkları ve seçenekler sundukları alanlar olmaları sebebiyle harika yerler olabilir fakat burada bir sorun vardır ki o da bu seçeneklerden hangilerinin sizin zamanınıza değecek olmasıdır.

Burada başlangıçta yapılan steroid hatalarından kaçınmanızı sağlayacak bir çok cevabı bulacaksınız ve umarım işinize yarayacak. Başlamadan önce bilmeniz gereken bazı noktalar var; performans arttırıcı ilaç kullanımı ABD ve ülkemizde yasadışıdır ve herhangi bir döngüye girmeden önce karşılaşabileceğiniz yasal durumlara karşı bilgili olmanız önemlidir. Bunun ötesinde kendinizi hormon işleyişi bakımından iyi eğitmiş olmanız şarttır çünkü pek çok hormon bulunur ve bunların işleyişini bilmeniz son derece önemlidir.

Çoğu yeni başlayan için basit bir testosteron döngüsü her zaman için en iyisi olarak kabul edilir ve uıygulanmasının basit olmasıyla beraber son derece etkilidir. Testosteron steroidler arasında en fazla çok yönlü etkiye sahip olanıdır ve sağlıklı yetişkin bireylerde en iyi tolere edilenidir. Başlangıçta pek çok steroidi kombinleyebileceğiniz gibi çoğunluk aslında basit bir testosteron döngüsünün çok işe yarayabileceğini farkedecektir. Bir başka durumsa daha önce hiçbir steroid kullanmamış bireylerde kullanılan steroide nasıl tepki vereceğinizi bilememenizdir. Pek çok steroidi aynı anda kullanır ve olumsuz bir durumla karşılaşırsanız hangisinin sorun çıkardığını bulmanız imkansızdır. Bunun ötesinde eğer testosteronu iyi tolere ederseniz çoğunlukla diğer steroidlere kaşı da iyi bir cevap verirsiniz denilebilir.

Standard başlangıç steroid döngülerinde çoğunlukla ilk seçenekler Testosteron- Enanthate ve Testosteron- Cypionate olmalıdır. Bunlardan birini seçebilirsiniz. Erkeklerin çoğunluğu her ikisinden 250 mg toplamda 500 mg’ la kayda değer bir performans artışı sağladıklarını belirtmektedirler.  Şunu aklınızdan çıkarmayın ki testosteronun etkilerini kısa zamanda göremeyebilirsiniz etki göstermesi, faydalarını görebilmeniz bir kaç haftayı alabilir. Çoğu durumda 12 haftalık bir süreyi takip eden “Döngü sonrası terapi” başlangıç için iyidir.

En İyi Başlangıç Steroid Döngüsü

 • Hafta 1- 12: Testosteron- Enanthate ya da Testosteron- Cypionate: 250 mg- 500 mg/ Hafta
 • Hafta 13- 15: Hiçbir şey kullanılmayacak
 • Hafta 16- 17: Nolvadex 40 mg/ Gün
 • Hafta 18- 19: Nolvadex 20 mg/ Gün

Standard Seçenekler

Elbette bazı kişiler her zaman daha fazlasını ister ve biz sadece testosteronla yetinmenizi önersek bile güvenli sayılabilecek eklentileri de verelim. Birinci seçenek testosteron döngünüze ilk 4- 6 hafta için Dianabol eklemenizdir. Bir başka seçenekse son 6 haftaya Winstrol eklemeniz olabilir ki bu seçenekler tamamen sizin amaçlarınıza göre şekillenirler. Bununla beraber bu önerilmez çünkü bu tarz eklentiler karaciğer için son derece toksiktir ve karaciğere çok fazla stres yüklerler. Bu tarz steroid döngüsü ana hatlarıyla şöyle olmalıdır.

Dianabol Eklentisi:

 • Hafta 1- 6: Dianabol 20 mg- 30 mg/ Gün
 • Hafta 1- 12: Testosteron- Enanthate ya da Testosteron- Cypionate 250mg- 500 mg/ Hafta
 • Hafta 13- 15: Hiçbir şey kullanılmayacak.
 • Hafta 16- 17: Nolvadex 40 mg/ Gün
 • Hafta 18- 19: Nolvadex 20 mg/ Gün

Winstrol Eklentisi:

 •  Hafta 1- 12: Testosteron- Enanthate ya da Testosteron- Cypionate 250 mg- 500 mg/ Hafta
 • Hafta 7- 12: Winstrol 50 mg/ Gün Aşırı
 • Hafta 13- 15: Hiçbir şey kullanılmayacak
 • Hafta 16- 17: Nolvadex 40 mg/ Gün
 • Hafta 18- 19: Nolvadex 20 mg/ Gün

Beginner Steroid Cycles

Beginner steroid cycles can be some of the most difficult cycles to understand; not because they’re complicated but because the individual more than likely has very little understanding of the hormones. So often so many beginner steroid cycles fall short of their full potential simply because the individual doesn’t know what they’re doing. Often the individual gets anxious and randomly chooses a particular steroid that is fairly useless on its own. Another common problem is dosing and duration; often the individual doesn’t understand how long he should run the product or how much he should take and by the time his use is through what’s staring back in the mirror isn’t any different than what stared back a few weeks ago. This can be very frustrating for the newbie as he is most commonly referred and more often than not many newbies turn to steroid message boards. Steroid message boards can be great places to share information and to find varying opinions but that can also be a problem; when you find so many varying opinions it’s hard to know which ones are worth your time.

We have provided you with some answers here today that will hopefully help you avoid so many beginner steroid cycle mistakes. Before we begin there are some things you need to understand; performance enhancing is illegal in the United States and before you begin any cycle you need to understand the law as it stands regarding where you live. Further, you are highly encouraged to educate yourself on the many various anabolic steroidal hormones of which there are many and if you do these things most will find whichever beginner steroid cycles they choose they will enjoy a positive experience.

For most newbies a simple testosterone cycle will always prove to be best and while it may be simple it is guaranteed to be highly effective. Testosterone is the most versatile anabolic steroid of all and generally one of the well-tolerated among healthy adult males. While it will be effective there is another reason we can label these beginner steroid cycles as the best option and that is because you’re only using testosterone. While you can start off by stacking different steroids together many will find a cycle of just testosterone to be more efficient in the long run and the reasons are simple. If you’ve never supplemented with anabolic steroids you don’t know how you’re going to react and if you’re stacking multiple steroids and run into problems it’s going to be impossible to pinpoint which steroid is causing the problem. Further, if you can tolerate testosterone well and most can this will generally be a good sign that many other steroids will be tolerated well by you as well.

For these standard beginner steroid cycles in most cases Testosterone-Enanthate and Testosterone-Cypionate will be our primary choices; simply pick one or the other. Most all men will find 250mg per week of either form to give them a pretty good boost with 500mg per week being far more performance noteworthy. Keep in mind these are large ester testosterones and the effects will not be very noticeable for a few weeks in most cases and to truly gain any advantage use must far extend past a mere few weeks. In most cases a good 12 week course is a good place to start followed of course by Post Cycle Therapy (PCT.)

The Best Beginner Steroid Cycles:

Week 1-12 Testosterone-Enanthate or Testosterone-Cypionate: 250mg-500mg per week
Week 13-15 you will take nothing and let the testosterone begin to clear out
Week 16-17 Nolvadex 40mg per day
Week 18-19 Nolvadex 20mg per day

Standard Options:

Of course some will always want more and while we advise you stick with just testosterone there are additions that can be made safely. One option would be to stack Dianabol with your testosterone the first 4-6 weeks of the testosterone cycle. Another option would be to stack Winstrol the last 6 weeks of the cycle and depending on your goals this will determine which one of these steroids you choose. It is however not recommended that you choose both as both are highly liver toxic and both could bring too much undue stress to the liver. Sample outlines of such beginner steroid cycles might look like this:

Dianabol Addition:

Week 1-6 Dianabol 20mg-30mg every day
Week 1-12 Testosterone-Enanthate or Testosterone-Cypionate: 250mg-500mg per week
Week 13-15 you will take nothing and let the testosterone begin to clear out
Week 16-17 Nolvadex 40mg per day
Week 18-19 Nolvadex 20mg per day

Winstrol Addition:

Week 1-12 Testosterone-Enanthate or Testosterone-Cypionate: 250mg-500mg per week
Week 7-12 Winstrol 50mg every other day
Week 13-15 you will take nothing and let the testosterone begin to clear out
Week 16-17 Nolvadex 40mg per day
Week 18-19 Nolvadex 20mg per day

Kaynak/ Source: www.steroid.com/beginner-steroid-cycles.php Çeviri/ Translate: Bora Demircioğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>