Keith-Rocheville-3

Çocuklarını görme hakkının elinden alındığı yıpratıcı bir boşanmanın, iş ve evini kaybetmenin ardından fazla kilolu inşaat işçisi Keith Rocheville sağlıklı beslenip ağır antrenmanlar yaparak 40 yaşında MMA dövüşçüsü oldu. 

Bundan sadece 2, 5 sene önce inşaat işçisi Keith Rocheville fazla kilolu, işsiz ve hüsranla biten bir evliliği atlatmaya çalışan biriydi. Tam işlerin daha kötü gidemeyeceğini düşündüğü bir anda 2 yetişkin oğlunun nafakalarını ödemediği için suçlu bulundu, ehliyetini kaybetti, daha küçük olan 2 çocuğunu görme hakkı elinden alındı ve motorcular tarafından dövüldü.

Bir motorcu paritisinde dayak yedikten sonra bir kaç kırık kaburga, kırık bir köprücük kemiği ve çıkık bir omuzla bu durumun aslında daha önceden tanıdığı biri tarafından tasarlanmış bir intikam planı olduğunu öğrendi.

Evsiz ve tamamen dağılmış bir halde Keith kendini psikiyatri koğuşunda buldu.

” Deli değildim ama her açıdan parçalanıyordum.” diye ekliyor. Görünürde hemen her şeyini kaybetmesine rağmen umudunu kaybetmedi. Uzun bir süre işsizlik ve depresyonla mücadele ettikten sonra Keith hayatını tekrar ele aldı ve onu tamamen değiştirdi.

California’ da iş bulamayınca St. Louis’ e geri geldi ve bir kaç arkadaşının yanına taşındı.

Onlar çok bilinçli kişilerdi ve çölyak hastalığından muzdariptiler, böylece o da kendi beslenmesinde aynı düzenlemeleri yapmaya başladı ki bu yaptığı en iyi şeydi. Yeni beslenmesi temel olarak yumurta, sebze ve yağsız etten oluşuyordu.

Antrenman yapmaya günde 2 kez koşarak ve evde vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak başladı. Bu yeni hayat tarzıyla kas altyapısı oluşturdu ve 30 kiloya yakın zayıfladı. Antrenmanları zamanla daha yoğun hale geldi ve boks ve amatör güreşe merak saldı. Bu sırada 100 kilodan 67 kiloya düşmüştü ki bu kilo tüysiklet olması için uygundu.

Keith-Rocheville-1

Kısa bir süre sonraysa yerel bir organizator yanına yaklaşarak Şampiyonların Kafesinde bir MMA dövüşü önerdi.

Kendini kanıtlamak için fazla istekli olması ve halihazırdaki duygusal baskı sebebiyle ilk dövüşünü kaybetti ve yeni bir deneme için cesareti kırıldı. Fakat kısa bir süre sonra yeni bir dövüş teklifi aldı ve şu an yılbaşı günü yapılacak maç için çoktan antrenmanlara başladı bile. Asla 40 yaşında bir MMA dövüşçüsü olacağını hayal etmese bile.

Keith-Rocheville-2

Bu sırada marangoz olarak bir iş buldu ve işsizlikle geçen 2 sert yılın ardından parasal olarak kendini idame ettirebilecek noktaya geldi. Tekrar çalışmaya başlayabildiği için memnun olsa da kazandığı paranın çoğu nafakaya gidiyor ve hala yasal problemlerle uğraşıyor.

” Hala hiçbir şeyim yok. Bu yaz 6 haftamı ilçe hapishanesinde geçirdim ve 19′ unda mahkemem var. Benim gibi biri için çare yok bir türlü tekrar ayaklarım üzerinde duramıyorum. Alkol ya da uyuşturucu problemim yok sadece hayatla bir problemim var.”

2 yetişkin çocuğuyla görüşebilse de Keith 2013 yılındna beri 8 ve 11 yaşlarındaki çocuklarını göremedi. Hemen hemen tüm problemlerinin başarıyla üstesinden gelebilmesine rağmen bu durum onun hala kalbini kırıyor ama aynı zamanda da çocuklarını tekrar görebilmek için hayata karşı ona güçlü bir motivasyon sağlıyor.

Keith-Rocheville-3

After a devastating divorce that left him unable to see his children, losing his home and job, the overweight house builder Keith Rocheville turned life around by eating healthy and training hard and eventually becoming a MMA fighter at age 40.

Only two and a half years ago, the house-builder Keith Rocheville was overweight, unemployed and going through the bitter ending of a failed marriage. Just when he thought things couldn’t go worse, he got charged with a felony for failing to pay child support for his two teenage sons, lost his driving license, lost the rights to see his two younger kids and got beaten by bikers.

Then he got badly beaten up at a biker pool party, suffering multiple broken ribs, a separated shoulder and a broken collar bone. The attack had a deeper background: it was a revenge from the women he had recently moved in, who found out that he kept in touch with his ex and was going to break up with her.

Homeless and completely desperate, Keith ended up in the psych ward.

“I wasn’t crazy, i was broken in every way“, he adds. But although he lost virtually everything he had and cared for, he didn’t lose his hope. After a long struggle with depression and unemployment, Keith took his life back in his hands and completely turned it around.
Unable to find a job in California, he came back to St.Louis and moved in with some friends.

They were very health conscious and suffered from celiac disease, so slowly he made the same adjustments in his diet as well, which turned out to be the best thing he could ever do. His new diet consisted mainly of eggs, veggies and lean meats.

He started to train by running twice a day and doing body weight exercises at home.

With this new lifestyle, he managed to build muscle and lose 70lbs. His training was becoming increasingly intense and he became interested in boxing and amateur wrestling. By this time, he had dropped from 220lbs to 147lbs, just right for the featherweight division.

Keith-Rocheville-1

Soon enough, a local promoter approached him with an offer to compete in an MMA fight at Cage of Champions in Jefferson city, Missouri.

Being a bit too eager to prove himself and still under the influence of the great emotional distress he suffered, he lost his first fight and became discouraged about giving it another try, but soon enough got another offer and he’s already training hard for his next fight, scheduled at New Year’s day. He could have never imagined that he would become a MMA fighter at age 40.

Keith-Rocheville-2

In the meanwhile, he got a job as a carpenter and was finally able to financially support himself again after two harsh years of unemployment. He’s glad to be back in business, but most of his money goes to child support and he’s still plagued with legal problems.

“I still have nothing. I spent six weeks in county jail this summer, I have a court date for felony support on 19th. There is no help for someone like me, I just can’t get back on my feet. I don’t have drug or alcohol problem, I just have life problem.”

Although he keeps in touch with his two teenage boys, Keith hasn’t spoken to his youngest children, aged 11 and 8, since 2013. After successfully overcoming almost all of his troubles, this painful fact is the only thing that still breaks his heart, but also provides him with a stronger motivation to improve his life as much as he can in the hope of reuniting with his children as soon as possible.

Kaynak/ Source: extremefitnesslifestyle.com Çeviri/ Translate: Bora Demircioğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>