Peyton Manning dopingli miydi? (Biz tanımayız tabii çünkü Amerikan Futbolu Oyuncusu kendileri.. Steroid soruşturmalarından kafasını kaldıramamış bir oyuncu olması bizi ilgilendiren kısmı oluyor;)) NFL (Amerikan Futbol Ligi)’ in gazabına uğrama korkusu olmadan büyüme hormonunuzu ateşlemenin yollarına kısaca göz atalım.

Zavallı Peyton Manning. Amerikan Futbol Ligi kendisinin Büyüme Hormonu kullandığına dair soruşturma açma aşamasında olduğu oyuncunun kaderi Superbowl 50′ de belli olmayacak. Ama şu anlaşılabilir bir durum: 39 yaşındaki oyuncu sakatlık yaşadıktan sonra geri dönüş için biraz desteğe ihtiyaç duymuş olabilir. Ama eğer ki sorgulamanın sonucu onun masum olduğuna işaret ederse bu onun tüm başarılarını daha büyük yapacak! Peki Manning kendini nasıl temize çıkarabilir?

Cevap: Beslenme! Büyüme hormonunun vücutta artmasını sağlayan besinler! Karışıklık yok! Yasal durumlar yok! Ve soruşturmalar yok! Öğrenmek için daha az zamanda daha fazla kazanç elde etmenizi sağlayacak beslenme düzenini okumanız yeterli.

Sabah Görkemi

morning

Melatoninden zengin besinler büyüme hormonu seviyenizi % 157′ ye kadar arttırabilir. Bunun için en etkili besin ahudududur. Kısacası yulafınıza biraz ahududu eklemeyi deneyin.

Balığa Övgü

Kiss-Kiss-Fish-Fish

D Vitamini eksikliği direkt olarak erkeklik hormonlarında düşüşe yol açar. Fakat taze somon gibi balıklar 100 gramında günlük değerin % 271′ ini karşılar.

Uyuyan Dev

giant

Ananas mükemmel bir serotonin kaynağıdır ki bu hormon beyin ve sindirim yolu arasında sinir taşıyıcısı olarak çalışarak sizi rahatlatır. Uyumanıza yardımcı olması için geç saatte yiyin ve büyüme hormonunuzu ateşleyin.

İyi Yağlanmış Makine

well oil

Antrenman öncesi içeceğinize biraz (Kilo başına 1 gr) hindistan cevizi yağı eklemeniz büyüme hormonu seviyelerinizi 4 saat kadar yüksek tutacak ve antrenmanda gücünüzü arttıracaktır.

Antrenman İçin Sebzelik

vegan

Eğer antrenman öncesinde bir şeyler atıştırmak istiyorsanız vegan takılın. Soya fasulyesi harika bir L- Arjinin kaynağıdır ve tüketildikten 30 dakika gibi kısa bir süre sonra hormon seviyelerinizi yükseltir.

Lecter’ dan Bir Şeyler Öğren

lecter

Hannibal Lecter’ ın favorisi (Hani Kuzuların Sessizliği filmindeki yamyam varya ondan bahsediyor;) bakla L- Dopa yönünden zengindir. Bu da hipofiz bezinizi daha fazla büyüme hormonu salgılaması için uyarır.

Yemeğine Et Ekle

steak

Tamam, bu maddenin olacağını biliyordunuz. Ama proteinin faydaları bir yana, biftekte bulunan aminoasitler L- Ornitin sentezlenmesine yardımcı olurlar ki bu bileşik temel seviyenin 4 katına kadar büyüme hormonu salgısını arttırır.

Altın Çömleği

Rainbow-and-Pot-of-Gold

Araştırmalar yoğurt gibi yüksek miktarda glutamin amino asidi içeren gıdaların çok az miktarda tüketilseler bile büyüme hormonu seviyelerini yükselttiğini ortaya koymuştur. Seviyeleri tavana vudurmak için yemekten sonra tüketin.

Was Peyton Manning doping? Get an HGH boost without incurring the NFL’s wrath

Poor Peyton Manning. The NFL is about to conduct a full investigation of allegations that the Denver Broncos quarterback received human growth hormone – but it won’t be complete in time for next weekend’s landmark Super Bowl 50. At 39, it’s understandable that the oldest Super Bowl starting QB may have wanted an extra edge to come back after injury, but should the grilling prove he’s innocent, it makes his achievements all the greater. So how could Manning have pulled off his comeback clean?

The answer is diet. There are foods that will boost the amound of HGH occurring naturally in the body – no mess, no legal issues and no investigations. Read on for some dietary plays that’ll make the most out of your gym sessions, maximising your gains in less time than it takes to say “touchdown”.

Morning glory

morning

Melatonin-rich foods can increase HGH production by up to 157%. Raspberries give the best boost to your levels, so throw some on your oats for breakfast.

Clinical Endocrinology

Fish for a compliment

Kiss-Kiss-Fish-Fish

Vitamin D deficiency is directly related to lowered levels of male hormones, but raw fish such as salmon sashimi provides 271% of your RDA per 100g serving.

Rikshospitalet, Oslo University

Sleeping giant

giant

Pineapple is a great source of serotonin: a hormone made between the brain and digestive tract that works as a neuro-transmitter to relax you. Eat it late to aid sleep and boost HGH.

The Journal of Clinical Investigation

Well-oiled machine

well oil

Add some coconut oil (1g per kg of your bodyweight) to your pre-workout shake to boost your HGH for up to four hours – and improve your resistance training power in the process.

Journal of Endocrinology

Veg out for workouts

vegan

If you need a snack pre-gym, go vegan. Soy beans are a great source of L-arginine, which increases your hormone levels after only 30 minutes.

Department of Exercise Science at Syracuse University

Learn from lecter

lecter

Hannibal Lecter’s favourite, fava beans are high in L-dopa. This stimulates your pituitary gland to make extra growth hormone available to your muscles.

Kobe University School of Medicine, Japan

Beef up your meal

steak

OK, you knew it would be in here. But protein benefits aside, the amino acids found in your favourite steak help you synthesise L-orthinine; a compound that raises your growth hormone by up to four times above baseline levels.

University of Houston, Texas

Pot of gold

Rainbow-and-Pot-of-Gold

Research shows that as little as 2g of foods high in the amino acid glutamine, such as yoghurt, is enough to raise production of HGH. Eat after dinner to top up your levels.

Department of Physiology, Louisiana State University

Kaynak/ Source: menshealth.co.uk   Çeviri/ Translate: Bora Demircioğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>