fat-cells

Öncelikle şunu belirteyim ki bu göbek yağıyla ilgili gerçek bir hikayedir ve sadece bazı tavsiyeler içerir.

Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Şey:

1- Vücudunuzdaki bazı yağ hücrelerini yakmak inanılmaz derecede zordur.

2- Bu yağ hücreleri özellikle vücutta karın ve kalça bölgesinde birikirler.

3- Bu yağ hücrelerini yakmak için bilimsel tabanlı diyetler, egzersiz yapmak ve beslenme destekleri kullanmak etkili olabilir.

butttt

Tabii ki kendinize bu kadar egzersiz ve diyete rağmen neden göbek yağınızdan hala kurtulamadığınızı sormanız normal. Moralinizi bozmayın. Sizin hormon ya da genetik özelliklerinizden bağımsız olarak düz ve paramparça bir karna sahip olmanız hala mümkün. Sadece ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Yağ yakma işleminden bahsettiğimizde aslında iki bölümden bahsetmiş oluruz. Bunlar: Lipoliz ve oksidasyondurLipoliz yağ hücrelerinin depolanmış enerji moleküllerini (yağ asitleri) kana bırakma işlemi, oksidasyonsa hücrenin yağ asitlerini yakma işlemidir. Vücut ilk olarak lipolizi arttırmak için katekolaminler (Adrenalin noradrenalin ve isoprenalin, farmakolojik bakımdan önemli olan katekolaminlerdir ve hepsi de , sinir impulslarının özellikle sempatik sistemde-iletimini sağlarlar) yani adrenalin ya da noradrenalin üretir. Bu kimyasallar yağ hücrelerinize gider ve onlara yapışırlar. Yapıştığındaysa yağ hücresinin içerisindeki enerjiyi açığa çıkarırlar ve böylece diğer hücreler yağ hücresinin enerjisini kullanabilirler.

Diyet yaptıktan sonra göğüs ve kol gibi bazı bölgelerinizin diğer yerlere oranla daha hızlı şeyle girdiğinizi farketmişsinizdir. Ancak kalça ve karın bölgenizde aynı etkiyi yaşayamazsınız. Peki neden? Çünkü bazı yağ hücreleri katekolaminlere diğerleri kadar iyi cevap vermezler. Bunun temel sebebi yağ hücrelerinde katekolaminler için birbirine zıt olarak çalışan 2 tip reseptör olmasıdır. Bunlara alfa ve beta reseptörleri denilir. Alfa reseptörleri lipolizi bloke ederken, beta tetikler.

Bazı vücut bölümlerinin yağının diğerlerine göre daha zor yanmasının altında yatan temel sebep şudur: Buralarda alfa reseptörleri betaya göre daha fazladır.

Artık karın yağınızın neden çok zor yandığını anladığınıza göre yağ yakım işlemini kolaylaştırmak için bazı tavsiyeler verelim. Aslında karın yağını yakmak insanların düşündüğünden çok daha kolaydır.

Karın yağınızdan kurtulmak için bilmeniz gereken 2 şey var:

1- Genel vücut yağ oranınızı erkeklerde % 10′ dan kadınlarda % 20′ den daha aşağı düşürmeye çalışın.

2- Bazı diyetler, antrenmanlar ve besin takviyeleri kullanarak daha hızlı yağ yakmayı sağlayın.

body-fat-percentages

Bu iki maddeyi birleştirdiğiniz takdirde karın yağınızdan kurtulmanız işten bile değildir.

Karın Yağı Yakma İşlemini Hızlandırma Yolları:

- Hızlı bir antrenman yapın

- Yüksek yoğunluklu aralıklı antrenmanlar (HIIT) yapın

- Ağır kilolar kaldırın

- Yağ yakmada etikili olduğu kanıtlanmış beslenme destekleri kullanın.

- Şekerden uzak durun

- Daha fazla protein tüketin

- Karbonhidrat tüketiminizi azaltın

- Liften zengin besinler tüketin

- Öğün atlamayın

- Yemeklerden önce 1 bardak su için

- Daha fazla uyuyun

diyet degil sağlıklı yaşam hiit (2)

Daha önce göbek ertimek için pek çok diyet ve egzersiz denemiş ve sonuç alamamış bile olsanız asla pes etmeyin. Buradaki yöntemleri izleyin ve göreceksiniz ki karın kaslarınıza yakında kavuşacaksınız.

First of all, this is the real story about belly fat and some advices that might help you to lose it.

Before we start there are 3 things you should know:

1- Certain fat cells in your body are extremely resistant to burn
2- These fat cells are accumulated in the dreaded belly and hip area of the body
3- You can use science-based diets, exercise and supplements to burn that stubborn fat

Why you still have that ugly belly fat, after all those exercises for losing the belly fat and the diets you followed for a long time. Don’t be disappointed, it doesn’t have to be like that. Remember, you can still have a flat and ripped stomach, regardless of your hormones and genetics. But, you need to know exactly what to do and why.

Why you cant get rid of belly fat

When we talk about the fat burning process, we are actually talking about a two part process: lipolysis and oxidation. Lypolysis is the process when fat cells release molecules of stored energy(fatty acids) into the blood and oxidation is the process where cell burn the fatty acids. The body’s primary method of stimulating lypolisis is the production of adrenaline or noradrenalin, which are known as catecholamines. These chemicals travel to your fat cells and attach themselves to receptors. When they’re attached to the fat cells, catecholamines trigger the release of the fatty acids stored within, so the other cells can use the fatty acids as fuel.

You’ve probably noticed that after you have dieted for some time, some areas of your body, like your chest and arms tighten up quickly, but other , like your belly and thighs doesn’t change at all. That’s because some fat cells don’t respond to catecholamines as good as the others. The main reason for this is that fat cells contain 2 types of receptors for catecholamines that are opposite in function. They are known as alpha and beta receptors. The alpha receptors block lipolysis and beta receptors trigger it.

So, one of the main reasons why certain parts of our body, like belly fat, are so hard to “burn” is that the fat cells are very resistant to mobilization – they contain many more alpha receptors than beta.

Now, when you know why that stubborn belly fat is so hard to “burn”, we are going to give you few tips of how to improve your fat burning process. If you look online for “belly fat loss tips”, you’re going to get a lot of articles that say the same boring nonsense. Remember, you can’t “target” your belly fat for elimination, there are no specific foods that can help you with the process and your meal frequency or eating up late isn’t the problem. Losing the belly fat is much simpler than many people think.

There are two things you should know if you want to get rid of the ugly belly fat once and for all:

1- You have to reduce your overall body fat percentage – lower you fat percentage to 10%(men) and 20%(women)
2- Use certain diets, training and supplements to help you burn fat faster

Combine these two things, and you will get an extremely effective stubborn fat loss routine.

Ways to speed up the belly fat burning process:

- Train in a fasted state
– Do high-intensity interval cardio
– Lift heavy weights
– Take supplements proven to impact fat loss
– Avoid sugar
– Eat more protein
– Cut carbohydrates from your diet
– Eat foods rich in fiber
– Don’t skip meals
– Drink glass of water before meal
– Sleep more

Even though you’ve tried all kinds of belly fat diets and exercises, you still have that ugly belly fat. But, never give up; it doesn’t have to be that way. Just follow the instructions in this article and you can have that lean 6 pack you’ve always dreamed about.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>